Blog zapalonej podróżniczki- iticol.org

Podróże , wycieczki, ciekawoski, przemyślenia

W odległości 30 km od Krakowa przy drodze nr 773, dochodzącej po 10 km Można ujezeć malowniczą dolinę Prądnika, w otoczeniu pięknych lasów Ojcowskiego Parku Narodowego. Top właśnie w tych okolicach należy szukać Ojcowa. Ojców to przede wszystkim: zabudowania uzdrowiska idealne na weekendowy wypoczynek, ruiny zamku w Ojcowie, jaskinie Łokietka i Ciemna, bardzo atrakcyjne dla turystów. Przy Szlaku Orlich Gniazd, w okolicach Szlaku Jury Krakowsko-Częstochowskiej, można znaleźć ruiny aż sześciu zamków, które znajdują się w okolicach Ojcowa. Teraz kilka słów o zwiedzaniu Ojcowskiego Parku.

Zwiedzanie Ojcowskiego Parku Narodowego.

Wzdłuż Doliny Prądnika w XIV wieku przebiegał szlak handlowy z Krakowa na Śląsk. Dla jego obrony Kazimierz Wielki wzniósł szereg zamków i warowni, które można zobaczyć podczas wycieczki po Ojcowie i okolicach. Jednymi z takich Zamków są: Zamek w Pieskowej Skale i Zamek Kazimierzowski w Ojcowie.

W cenie bilety wstępu do Ojcowskiego Parku możecie odwiedzić:

- Zamek w Pieskowej Skale

- Ruiny Zamku Kazimierzowskiego w Ojcowie

- usługa przewodnika też wliczona jest w cenę.

Ja na waszym miejscu odwiedzała bym okolicę od zimy do lata, ale w maju Ojców jest najładniejszy. To Wam mogę zagwarantować.
Zapraszam gorąco, w te okolice;-), ale pamiętajcie, w weekendy jest w tych okolicach spotkacie bardzo wielu turystów.